Квартира Оцінка квартири Львів

Оцінка квартир проводиться в основному за допомогою методів порівняльного підходу, в зв’язку з чим розглянемо, що таке квартира, які фактори впливають на ціноутворення, та елементи порівняння при визначенні вартості.

Квартира це ізольоване помешкання в житловому будинку, призначене та придатне для постійного у ньому проживання. ( ст. 382 ЦК  від 16.01.2003 № 435-IV )

Усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками: приміщень загального користування (у тому числі допоміжні), несучих, огороджувальних та несуче-огороджувальних конструкції будинку, механічного, електричного, сантехнічного та іншого обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівель і споруд, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також прав на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкової території, у разі державної реєстрації таких прав.

Тобто серед притаманних ознак квартир слід враховувати елементи що є спільною власністю усіх співвласників, що може значно впливати на вартість квартири.

Тепер укрупнено розглянемо елементи поріняння:

Розташування: Один з ключових елементів, що впливає на вартість. Відповідно об’єкти порівняння повинні мати співставне розташування.

Ринкові умови: дата продажу (пропозиції) аналогу, співставлення ринкових умов аналогів та умов на дату оцінки об’єкту, врахувати відмінності, та виразити їх в грошовому еквіваленті.

Юридичні властивості: право власності, право користування, найбільш ефективне використання, тощо.

Фізичні характеристики: стан, рік будівництва, укомплектованість, тощо.

Відповідно повинні бути підібрані співставні об’єкти для коректного визначення вартості, оскільки інакше виникає питання внесення корегувань, що може спотворити вартість.

Слід врахувати, що Львів – одне з найбагатших міст України за кількістю і значимістю історичних, архітектурних та культурних пам’яток – їх понад 2000. Другого грудня 1998 року на засіданні 22 сесії ЮНЕСКО в місті Кіото ансамбль історичного центру Львова було внесено до списку Світової культурної спадщини. Архітектура Львова складалася віками, і кожна з епох вносила в його панораму нові своєрідні барви.

Логічно, що при підборі співставних об’єктів, необхідні глибокі знання даного ринку, його становлення, архітектура, роки забудови певних територій, соціально-демографічні ситуація, та багато інших факторів. Серед багатьох факторів необхідне вміння вибирати ключові, та їх достатню кількість, інакше визначена вартість на базі помилково вибраних об’єктів для порівняння буде некоректною та не відповідати ринку.

Оцінка квартир Львів – на ринку з 1997 року.