Обмежено доступ СОД до оцінки предмету застави/іпотеки

Обмежено доступ СОД до оцінки предмету застави/іпотеки при наданні стабілізаційних кредитів НБУ. Так Поставновою від 13.07.2010 (редакція 19.11.2015) №327, серед іншого, запроваджено додаткові вимоги до СОД: досвід практичної діяльності СОД на ринку України з оцінки майна не менше ніж п’ять років…; у штатному складі СОД є підрозділ оцінки або консультаційних послуг у сфері нерухомості та майнових прав; у штатному складі СОД є не менше ніж чотири оцінювачі…. Також зобов’язано укладати трьохсторонні договори. ЛИСТОМ від 28.01.2016 р. N 41-0005/7496 затверджено типові форми договорів.

Підвищення кваліфікації оцінювачів – тести відмінено

Наказом ФДМУ від 09.12.2015 № 1886 внесено зміни до: Положення про порядок стажування фізичних осіб з метою отримання кваліфікаційного свідоцтва оцінювача; Положення про видачу сертифікатів суб’єктів оціночної діяльності; Загальних вимогах до навчальних програм навчання оцінювачів та підвищення їх кваліфікації.

Привідсутності ПДФО – оцінка при продажу непотрібна?

З набранням чинності наказу Мінфіну від 09.11.2015 скасовується обов’язковість визначення оціночної вартості нерухомого майна при відчуженні. Мінфін наказом від 09.11.2015 № 999 виключив пункт 5, 6 розділу V ІНСТРУКЦІЇ про порядок обчислення та справляння державного мита, які спричиняли необхідність визначення оціночної вартості. Величину мита наведено в постанові КМУ “Про державне мито”

Оцінку при відчуженні нерухомості здійснюють незалежні оцінювачі

Визначення оціночної вартості для цілей, передбачених Податковим кодексом України здійснюється суб’єктами оціночної діяльності (Постанова КМУ від 25.03.2015 № 146)